Zapraszamy do naszych biur obsługi klienta w: Katowicach, Nowym Targu, Częstochowie, Wrocławiu, Warszawie, Malborku, Jawiszowicach, Bielsku-Białej i Krakowie.

Официален блог на WebEKM EKM очаквайте сайта онлайн скоро.

Download Free Templates http://bigtheme.net/ free full Wordpress, Joomla, Mgento - premium themes.

Uchroń swoje dziecko przed porwaniem

porwanie dziecka

 

W Polsce zgłaszanych jest rocznie około 4 tys. zaginięć dzieci. Niektóre z nich są nagłaśniane przez media, jak np. sprawa uprowadzenia 11-letniej Julii sprzed kilku lat, która szczęśliwie odnalazła się po kilku godzinach od porwania. W kontekście wczorajszego zaginięcia 8-letniego Piotrusia z miejscowości Młoszowa, który na szczęście odnalazł się cały i zdrowy chcielibyśmy Państwu przypomnieć kilka zasad, które pomogą zrozumieć problem i przypomną o odpowiedzialności, która spoczywa na rodzicach i opiekunach dzieci.

Julia bawiła się z koleżankami na podwórku, niedaleko swojego miejsca zamieszkania. Do dziewczynek podszedł mężczyzna i poprosił o pomóc w szukaniu zagubionego w okolicy psa. 11-latka oddaliła się z nieznajomym, po czym wsiadła z nim do samochodu. Porywacza, który przez kilka godzin woził dziewczynkę po mieście, zatrzymała już policja. Nie wiadomo, co nim kierowało. Julia na szczęście nie doznała żadnych obrażeń fizycznych, ale jej przypadek powinien być przestrogą dla wszystkich rodziców.

Nie chodzi oczywiście o to, aby zamknąć dzieci w domach i nie pozwalać im bawić się na podwórku. Nie możemy pilnować dzieci przez 24 godziny na dobę, zwłaszcza tych, które osiągnęły już wiek szkolny. Musimy natomiast uczulić je na niebezpieczne sytuacje i nauczyć postępowania w takich przypadkach.

8-letni Piotruś, którego wczoraj szukali Policjanci w całym kraju, odnalazł się cały i zdrowy na placu zabaw i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że plac zabaw oddalony był od miejsca zamieszkania dziecka o 7 kilometrów. Rodzice zaginięcie dziecka zgłosili o godzinie 15:00. Natychmiast uruchomiono wszystkie procedury, komunikat o zaginięciu dziecka trafił do wszystkich jednostek Policji w całym kraju. W miejscu, gdzie chłopczyk był widziany ostatni poszukiwania rozpoczęli strażacy i Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z psami.  Po godzinie 20:00, chłopczyk został przewieziony do domu z oddalonego o 7 km Chrzanowa. Jak tłumaczył, wybrał się w odwiedziny do swojego dziadka. Sprawą Piotrusia zajął się Sąd, który szczegółowo wyjaśni, w jakich dokładnie okolicznościach doszło do zaginięcia i czy rodzice dopełnili wszystkich obowiązków związanych z opieką nad dzieckiem.

Dobro i zło

Dorastające dziecko nie ma jeszcze pełnej świadomości dobra i zła, które występuje w życiu codziennym. O ile nie wychowuje się w środowisku patologicznym, jedynymi złymi postaciami, z jakimi ma styczność – są te z bajek. Wszyscy dorośli, – jako starsi i więksi – są automatycznie obdarzani zaufaniem. Maluch nie zdaje sobie sprawy z tego, że ktoś może chcieć mu zrobić krzywdę – stąd naiwność i ufność dominującą w jego zachowaniu. To rodzic jest pierwszym i najważniejszym przewodnikiem po świecie, dlatego na jego barkach leży obowiązek wprowadzania dziecka w realia życia.

Przede wszystkim, należy wytłumaczyć dziecku, że nie wszyscy ludzie są dobrzy nawet, jeśli wydają się sympatyczni i uprzejmi. Kolejnym krokiem jest nauczenie dziecka, że niepokój powinna wzbudzić każda sytuacja, w której zaczepia je ktoś obcy. Porywacze wykorzystują dziecięcą naiwność, częstując słodyczami, proponując podwiezienie do domu, wypytując o adres, prosząc o drobną przysługę. Dziecko nauczone grzeczności i uczynności, na pewno chętnie odpowie na pytania i będzie służyło pomocą. Jeśli wykaże się nieufnością – nieznajomy będzie przekonywał, że zna jego rodziców i działa na ich prośbę. Wyjaśnijmy dziecku, że pod żadnym pozorem nie powinno nabrać się na takie historyjki.

Asertywność to podstawa

Nie możemy winić dzieci za ich naiwność. Od najmłodszych lat wpajamy im, aby były grzeczne, słuchały dorosłych, odpowiadały na pytania i robiły to, o co się je poprosi. Tymczasem powinny wiedzieć, że nie muszą, a czasem wręcz nie powinny godzić się na wszystko. Zamiast tego, uczmy je asertywności. Mówienie „nie” nie zawsze oznacza złe zachowanie. Może natomiast ustrzec przed wszystkim, co powoduje ból, wstyd, zagrożenia zdrowia i życia. To rodzice muszą wytłumaczyć dzieciom, jak rozróżniać te sytuacje.

------

Proponujemy Państwu usługę Poszukiwania Osób Zaginionych i Ukrywających się. W swojej pracy wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologiczne, współpracujemy z byłymi oficerami śledczymi. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i priorytetowo. W trakcie działań operacyjnych współpracujemy z Policją i Strażą Pożarną. 
Na Państwa życzenie w poszukiwania możemy zaangażować Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z przeszkolonymi psami.

Zapraszamy do kontaktu:

Formularz Kontaktowy

Zadaj pytanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub napisz prywatną wiadomość na Facebooku: www.facebook.com/ktozdradza

Telefon Alarmowy: 507-507-924

Za konsultacje nie pobieramy żadnych opłat.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu, przez całą dobę.

Realizowaliśmy zadania poszukiwania osób zaginionych na terenie miast: Oświęcim, Brzeszcze, Kęty, Pszczyna, Bielsko Biała, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Bytom, Żywiec, Rycerka, Kraków, Zator, Wadowice, Strumień, Wisła, Ustroń, Czechowice Dziedzice, Chełmek, Libiąż, Chrzanów, Nowy Targ, Zakopane i wiele innych. Nasze działania były prowadzone również poza granicami Polski.

--

Informujemy, że dane zawarte na stronie, są własnością firmy Agencja Bezpieczeństwa Publicznego i są chronione Prawem Autorskim.

--

W publikacji wykorzystano artykuł z portalu Dzieci.pl

Onlain bookmaker bet365.com - the best bokie

Detektyw