Zapraszamy do naszych biur obsługi klienta w: Katowicach, Nowym Targu, Częstochowie, Wrocławiu, Warszawie, Malborku, Jawiszowicach, Bielsku-Białej i Krakowie.

Официален блог на WebEKM EKM очаквайте сайта онлайн скоро.

Download Free Templates http://bigtheme.net/ free full Wordpress, Joomla, Mgento - premium themes.

Schemat jest zawsze podobny- zdradzamy nie tylko w wakacje

 

Marcin i Ewa. Na ślubnej fotografii szczęśliwi, zapatrzeni w siebie. A to fotka z wakacji. Oboje biegną roześmiani, trzymając się za ręce. A tutaj zdjęcie, kiedy się urodziła Martynka – ma niecały miesiąc.  Marcin trzyma ją na rękach niczym skarb. Dlaczego więc po siedmiu latach szczęścia, wydarza się historia jak z kiepskiego serialu:  Atrakcyjna koleżanka z pracy,  firmowy wyjazd, trochę alkoholu. Potem Marcin częściej zostaje dłużej w pracy.  I  w końcu ten przypadkowo odkryty sms, który zatrząsnął rodzinnym światem: „ kochany wczoraj było cudownie, już tęsknię…”

Potem płacze i krzyki. Marcin przeprasza, wykrzykuje, że to bez znaczenia, że kocha tylko Ewę. Ale już nic nie jest takie jak było. Choć minęło już pół roku Ewa wciąż nie potrafi powstrzymać łez. Jak to się mogło stać? Jak on mógł mi to zrobić?

Czym jest zdrada? Nieuchronną konsekwencją partnerskiej rutyny? Sposobem na urozmaicenie? Zastrzykiem adrenaliny?

Zaangażowanie kontra powinność

Nasze wzajemne zobowiązania, obietnice jakie sobie składamy, decydując się na wspólne życie, wypływają z aktualnego stanu emocji. Kochamy się, chcemy być razem, pragniemy wspólnie budować swoje szczęście. Potem, niestety, zdarza się nam popełniać pewne błędy, które zamieniają dobrowolność w powinności. Punkt ciężkości przenosi się z przyjemności na potrzeby codzienności. Wracamy do podpatrzonych wzorców  rodzinnych, w których więcej było obowiązków niż  spontaniczności.

To poniekąd oczywiste ale jeśli rezygnujemy z tego co dawało nam obojgu poczucie swobody, wpadamy w pułapkę.

Zazwyczaj powodem zdrady jest uczucie, że nasze wspólne życie osiadło na mieliźnie, że emocje stały się przewidywalne a rozmowy pozbawione głębi. I choć zdrada może okazać się zgubnym impulsem, czymś, czego potem żałujemy i czego się wstydzimy – jest odpowiedzią na emocjonalny brak. Bowiem kiedy zdradzamy otrzymujemy coś, czego nie możemy otrzymać w inny sposób. Pasję, ekscytację, poczucie wolności.

Czy to znaczy, że zdrada jest usprawiedliwiona? Nie chcę tak twierdzić, bo ona niszczy i boli. Jednak skoro istnieje i dotyka wiele związków warto przyjrzeć się jej nie z potępieniem ale z ciekawością.

Warto się także zastanowić jak skutecznie zamknąć jej drzwi przed nosem. Oczywiście możemy się powoływać na poczucie odpowiedzialności, przyzwoitości, na uczucia wyższe i moralność. Ale czy to wystarcza?

Jaki jest stan waszego ducha kiedy czujecie zaangażowanie i pasję? Jak reaguje Wasz umysł, serce i ciało?  A jakie są wasze odczucia, kiedy powinniście zachowywać się w określony sposób, ponieważ oczekują tego od was inni. No właśnie… różnica jest diametralna.

Chcę przez to powiedzieć, że najlepszą gwarancją wierności jest to, że nie pragniemy zdrady. A nie pragniemy jej kiedy nasz związek daje mam to wszystko czego potrzebujemy. Kiedy są w nim autentyczne emocje  zaangażowanie.

Kilka sposobów by uniknąć zdrady…

A oto zasady, dotyczące obydwu płci, które pomogą Wam w zachowaniu dobrej kondycji Waszego związku i zapobiegną chęci zdrady.

Nie zmieniaj swojego partnera

Nie staraj się zmienić swojego partnera i upodobnić go do siebie. Robiąc to zabierasz mu mentalne poczucie bezpieczeństwa i okradasz z jego indywidualności. Twój partner to nie Ty. Ma prawo widzieć świat własnymi oczami.  Nie wszystko co myśli musi Ci się automatycznie podobać. Jeśli wywieramy na partnera presję, cenzurując jego osobowość, sprawiamy, że oddala się od nas. Osoba, która go/ją  zaakceptuje da mu poczucie, że wreszcie jest ktoś kto jego/ją rozumie.

Nie wywołuj poczucia winy

Jeśli Twoje ulubione słowa to „ tyle dla Ciebie robię, to ja Cię tak kocham a ty…. itp. „ to jesteś na dobrej drodze do partnerskiej katastrofy. Takimi słowami wywierasz emocjonalną presję. Miłość to stan ducha a nie środek transakcyjny. Nie możesz jej używać do wymuszania określonych zachowań. Jeśli jakieś postępowanie partnera uważasz za niesprawiedliwe rozmawiajcie o konkretach bez krytyki i uczuciowego szantażu.

Stwórz fizyczne poczucie bezpieczeństwa

Dobra atmosfera, komfort i wygoda oraz osobista przestrzeń dla każdego z domowników sprawia, że dom jest bezpiecznym miejscem. Każdy powinien mieć w nim równe prawa oraz poczucie swobody i intymności. To także ważny element więzi partnerskiej. Rozwiążcie także codzienne problemy typu wynoszenie śmieci itp. bo ciągłe domowe nieporozumienia to rdza która sprawia, że Wasze życie uczuciowe koroduje.

Nie zapominaj o przyjemności

Bądź od czasu do czasu „świętym mikołajem”. Powiedz do swojej drugiej połowy: „Kochanie dziś dostarczę Ci mnóstwo przyjemności a Ty nic nie musisz robić”. Wysłuchaj jej/jego pragnień, włączają w to pragnienia seksualne i zaspokój je. Uszanuj także własne potrzeby i mów o nich  a może partner/partnerka zacznie tę samą praktykę wobec Ciebie. Brak satysfakcji emocjonalnej i seksualnej to krok do rozdzielenia rzeczywistości od pragnień. I do… zdrady.

Szanuj poczucie wolności obu stron

Zaborczość męczy. Ludzie zdradzają, gdy czują, że znaleźli się w klatce. I gdy przez moment drzwiczki są niedomknięte, wyfruwają. Niech więc w Twoim związku nie będzie krat.  Kontrolę zastąp zaufaniem. Paradoksalnie im bardziej kontrolujesz partnera tym mocniej zwiększasz ryzyko zdrady. Ludzie stają się tacy jakimi są postrzegani. Jeśli wysyłasz komuś sygnał – nie ufam Ci tym łatwiej będzie tej osobie podjąć decyzję o zdradzie. Im więcej zaufania dajesz swojemu partnerowi tym bardziej godny zaufania się on staje.

Dziel się swoimi najgłębszymi lękami

To co najbardziej zbliża ludzi to  otwartość. Bardzo często spotykam osoby, które cierpią z powodu emocjonalnego zamknięcia partnera. Nawet jeśli powodem tego są jakieś dawne zranienia, jedyną drogą by je przekroczyć jest podzielić się nimi z kimś bliskim. Ta otwartość nie jest jednak oskarżycielska: „Czuję, że już mnie nie kochasz”. Jedyne co możesz wtedy uzyskać to odpowiedź. „ No coś ty, pewnie, że Cię kocham”. Pomogło? Chyba nie.

Dlatego formułuj swoje obawy koncentrując się na tym co czujesz. Zamiast „Pewnie, już Ci się nie podobam” powiedź – „Boję się, że czas mija a ja staję się mniej atrakcyjna. Chciałabym wciąż Ci się podobać”. Albo zamiast „ Jestem zmęczony, mam wszystkiego dosyć” powiedz „ Wiesz kochanie, czasem boję się, że nie odniosę sukcesu, że nie zrobię tego wszystkiego co planowałem”. Takie słowa budują poczucie bezpieczeństwa nawet jeśli niosą ze sobą obawy o przyszłość.

Weź odpowiedzialność za swoje uczucia.

Nawet jeśli wydaje Ci się, że to postępowanie partnera wpływa na to jak się czujesz – to nie jest prawda. Nie mów więc, „przez ciebie jestem zła” albo „ciągle mnie denerwujesz”. Tylko dzieci oczekują od rodziców, że uspokoją je, rozbawią, dadzą im poczucie bezpieczeństwa.

Twoje reakcje to zbiór doświadczeń i wzorców. Jesteś jak instrument, który wydaje określone dźwięki w zależności od tego jak jest nastrojony.

Uświadom sobie, że nie ma żadnej gwarancji szczęścia na zewnątrz nas. Ale w nas samych jest ona możliwa do osiągnięcia. Jeśli uświadomisz sobie czego oczekujesz, jak chcesz być traktowany, co masz do zaoferowania, odzyskasz kontrolę nad swoim samopoczuciem. W ten sposób także zyskujesz większą stabilność Waszego związku. To są naczynia połączone.

Zapraszamy do kontaktu:

Formularz Kontaktowy

Zadaj pytanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub napisz prywatną wiadomość na Facebooku: www.facebook.com/ktozdradza

Telefon Alarmowy: 507-507-924

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI 7 DNI W TYGODNIU O KAŻDEJ PORZE DNIA I NOCY.

Pracujemy na terenie całej Polski, a w szczególnych przypadkach również poza granicami kraju.

Prowadziliśmy działania na terenie miast: Brzeszcze, Pszczyna, Oświęcim, Bielsko Biała, Bieruń, Kęty, Zator, Wadowice, Chełmek, Katowice, Sosnowiec, Bytom, Szczyrk, Wisła, Zakopane, Żywiec, Rycerka, Grojec, Poręba Wielka, Wilamowice, Libiąż, Chrzanów, Orzesze, Tychy, Lędziny, Czechowice-Dziedzice, Żory, Jastrzębie Zdrój, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Mikołów, Andrychów, Wieprz, Sucha Beskidzka, Trzebinia i wiele innych.

Informujemy, że dane zawarte na stronie, są własnością firmy Agencja Bezpieczeństwa Publicznego i są chronione Prawem Autorskim.

 

Autor tekstu: Joanna Godecka

Onlain bookmaker bet365.com - the best bokie

Detektyw