Zapraszamy do naszych biur obsługi klienta w: Katowicach, Nowym Targu, Częstochowie, Wrocławiu, Warszawie, Malborku, Jawiszowicach, Bielsku-Białej i Krakowie.

Официален блог на WebEKM EKM очаквайте сайта онлайн скоро.

Download Free Templates http://bigtheme.net/ free full Wordpress, Joomla, Mgento - premium themes.

Firmy na Facebooku mają dostęp do wszystkich Twoich danych- zadbaj o swoje bezpieczeństwo

 

Twój e-mail, wiek, zainteresowania, czasami adres i numer telefonu. Firmy nie gardzą też, informacjami na temat Twoich byłych pracodawcy i aktualnych poglądów politycznych - to wszystko oddajesz za darmo firmom na Facebooku. Jest prosty sposób, by skontrolować, kto Cię śledzi i jakimi danymi dysponuje. Równie łatwo jest zablokować dostęp do tych danych. W 16 prostych krokach pokazujemy, jak to zrobić. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych w sieci.

Facebook, choć jest za darmo, to ma swoją cenę. Korzystając z niego, podajesz tony informacji o sobie, głównie reklamodawcom, którzy cię śledzą.

Wielu ludzi zapomina, że gdy dodają aplikację albo logują się na jakąś stronę za pośrednictwem Facebooka, pozwalają stojącym za nimi firmom mieć wgląd w ich profile na portalu. Często profil zawiera adres e-mail, numer telefonu, poprzednie miejsca pracy i obecne miejsce zamieszkania. I wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że gdy dzieli się nimi ze swoimi znajomymi, to aplikacje, z których oni korzystają, też mogą je zobaczyć!

Reklamodawcy i deweloperzy facebookowych aplikacji nie mogą zobaczyć twojego imienia, numeru telefonu ani pracodawcy – Facebook szyfruje dane, by chronić twoją prywatność. Sprzedaje informacje w pakietach firmom, które chcą dotrzeć do ludzi takich jak ty.

Jeśli obawiasz się o swoją prywatność na Facebooku, możesz zrobić dwie rzeczy:

Zrezygnować z wyświetlania dopasowanych reklam

Przejrzeć listę aplikacji i firm zalogowanych do twojego konta na Facebooku i edytować ją.

Podpowiemy Ci, jak to zrobić.

1. Zajmiemy się najpierw dopasowywaniem reklam. Kliknij na strzałkę w dół w prawym górnym rogu Twojej strony Facebooka:

Reklamy, które widzisz, przysyłane są anonimowo w pakietach do każdego, kto jest w jakiś sposób podobny do ciebie.

2. Przejdź do ustawień:

3. Kliknij opcję „Reklamy”.

4. W każdej sekcji „Reklam” kliknij na opcję „Edytuj”.

5. Wewnątrz menu „Edytuj” zobaczysz, jak twoja facebookowa tożsamość jest wykorzystywana w reklamach, które widzą inni ludzie.

W tym hipotetycznym przypadku, moi znajomi zobaczą reklamę „Jasper’s Market”, która wyświetla się jako polecana przeze mnie (pokaże się, bo kiedyś polubiłem stronę tej firmy). Można to jednak łatwo zmienić, ustawiając opcję widoczności na "Nikt".

6. Przejdźmy do aplikacji. Kliknij na symbol kłódki po prawej stronie na górze.

7. Facebook oferuje sprawdzenie ustawień prywatności z pomocą małego niebieskiego dinozaura.

8. Ale my sugerujemy zanurkowanie znacznie głębiej w ustawieniach.

9. Gdy już jesteś w ustawieniach, przejdź do Aplikacji.

10. To może być szok, gdy zobaczysz listę firm, które śledzą Cię na Facebooku.

W tym przypadku jest to 15 aplikacji. Ale Jim Edwards, dziennikarz amerykańskiej edycji Business Insidera, w tym miejscu zobaczył ich prawie czterokrotnie więcej.

11. Voila! Lista aplikacji była tak długa, że trzeba było pomniejszyć obraz, by je zobaczyć naraz.

12. Najedź kursorem na jedną z aplikacji. Pojawiają się opcje. Możesz edytować uprawnienia aplikacji albo skasować ją kompletnie, by nie mogła dłużej logować się do twojego konta.

13. TripAdvisor chce znać e-mail, wiek i – o dziwo – historię zatrudnienia!

Edwards kiedyś zalogował się do strony TripAdvisor za pośrednictwem Facebooka. Zdziwił się, gdy zobaczył, jakie informacje o nim zbiera portal turystyczny.

Dlatego przejrzyj każdą aplikację, by edytować jej zezwolenia albo całkiem usunąć możliwość jej logowania się do twojego Facebooka. To zajmuje trochę czasu, ale jeśli tego nie zrobisz, zobacz, ile danych o sobie oddajesz za darmo.

14. Przewiń stronę w dół w sekcji „Aplikacje”. Masz więcej opcji - podkreśliliśmy dwie najważniejsze. Możesz używać Facebooka do logowania się i grania w gry anonimowo. Ale polecamy kliknąć też na „Aplikacje, z których korzystają inni”.

15.   W tej właśnie sekcji możesz zobaczyć dane, które udostępniasz swoim znajomym, oraz dane, które widzą aplikacje, z których twoi znajomi korzystają!

Odznacz te okienka, jeśli chcesz, zapisz ustawienia. I gotowe!

Marcin Walków i Jim Edwards/businessinsider.com Na podstawie: "How to see all the companies tracking you on Facebook — and block them" Jim Edwards/businessinsider.com 

----------

Zapraszamy do kontaktu:

Formularz Kontaktowy

Zadaj pytanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub napisz prywatną wiadomość na Facebooku: www.facebook.com/ktozdradza

Telefon Alarmowy: 507-507-924

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI 7 DNI W TYGODNIU O KAŻDEJ PORZE DNIA I NOCY.

Pracujemy na terenie całej Polski, a w szczególnych przypadkach również poza granicami kraju.

Prowadziliśmy działania na terenie miast: Brzeszcze, Pszczyna, Oświęcim, Bielsko Biała, Bieruń, Kęty, Zator, Wadowice, Chełmek, Katowice, Sosnowiec, Bytom, Szczyrk, Wisła, Zakopane, Żywiec, Rycerka, Grojec, Poręba Wielka, Wilamowice, Libiąż, Chrzanów, Orzesze, Tychy, Lędziny, Czechowice-Dziedzice, Żory, Jastrzębie Zdrój, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Mikołów, Andrychów, Wieprz, Sucha Beskidzka, Trzebinia i wiele innych.

Informujemy, że dane zawarte na stronie, są własnością firmy Agencja Bezpieczeństwa Publicznego i są chronione Prawem Autorskim.

 

Onlain bookmaker bet365.com - the best bokie

Detektyw