Zapraszamy do naszych biur obsługi klienta w: Katowicach, Nowym Targu, Częstochowie, Wrocławiu, Warszawie, Malborku, Jawiszowicach, Bielsku-Białej i Krakowie.

Morze, plaża, zdrada. Co detektyw robi w wakacje? Pracuje...

zdrada_wakacje_detektyw

 

Czasem - nawet wtedy, gdy bezgranicznie ufamy swojej drugiej połówce, zdarza nam się pomyśleć o tym, że w jej życiu mógłby się zjawić ktoś, kto całkowicie zawróci jej w głowie. Oddzielnie spędzane wakacje - to właśnie taki moment...

Wakacje to czas relaksu, szaleństw i wielu pokus. A przy okazji niepokoju partnerów, którzy czasem spodziewają się najgorszego, innym razem – niczego nieświadomi – cieszą się, że ich ukochana osoba odpocznie i wróci do nich pięknymi wspomnieniami i nowymi siłami.

Co, jeśli podczas oddzielnego urlopu zdarzy nam się jednorazowy "skok w bok" z nieznajomym? Jeśli w chwili "allinclusiv’owego szaleństwa" posuniemy się o krok za daleko? Czy taką zdradę powinniśmy traktować tak samo jak kilkumiesięczny romans? I jak dalej żyć z taką świadomością?

Grzechy rozwodowe- Twoja bardzo wielka wina...

 

Rozwód z orzekaniem o winie potrafi zmienić sąd rodzinny w sąd ostateczny. A w sytuacjach, dla których to rozwiązanie prawne zostało wymyślone – i tak zawodzi. Żeby orzec rozwód z wyłącznej winy jednej ze stron, sąd musi być przekonany, że jest ona w 100 proc. odpowiedzialna za rozpad pożycia, a druga strona absolutnie żadnej winy nie ponosi. To sytuacje rzadkie i wyjątkowe. Do klasyki można zaliczyć właściwie dwie. Pierwsza: on pije, bije i latami znęca się nad rodziną; ona jest ofiarą przemocy. I druga: w momencie ślubu umawiają się, że on robi karierę i zarabia, a ona zajmuje się domem i wychowaniem dzieci. Gdy odchowane dzieci odchodzą, on wymienia żonę na nowszy model i kugluje, żeby pozbawić ją prawa do wspólnego majątku. 50-latka bez pracy i doświadczenia zawodowego zostaje na lodzie. Przy czym role on–ona nie są rozpisane bez wyjątków.

Skuteczna windykacja- bez przedpłat i zaliczek

Skuteczność windykacji uzależniona jest przede wszystkim od szybkości i konsekwencji działania.

Gdy wierzyciel zwleka zbyt długo z decyzją o wszczęciu działań windykacyjnych, wysłuchując kolejnych kłamstw, obietnic bez pokrycia i tłumaczeń dłużnika, to prawdopodobieństwo odzyskania długu maleje z każdym dniem, jaki upływa od terminu płatności faktury lub daty zapłaty określonej w umowie.

Z naszego doświadczenia wynika, że znacznie większe szanse na odzyskanie pieniędzy mają ci klienci, którzy nie zwlekają ze zleceniem windykacji, zwłaszcza w sytuacji, gdy może pojawić się wielu kolejnych wierzycieli. Działa tu znana zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Wznawiamy przeterminowane i umorzone postępowania windykacyjne i egzekucyjne. 

Działamy skutecznie, nieszablonowo i zgodnie z prawem. Nasze działania poprzedzone są bardzo wnikliwym wywiadem gospodarczym, realizowanym przez licencjonowaną agencję detektywistyczną.

Wakacje- czas zaginięć i ucieczek z domu...

Spośród kilkunastu tysięcy zaginięć, które co roku odnotowuje Policja, ponad połowa dotyczy nieletnich. Większość takich przypadków wyjaśnia się w ciągu pierwszych kilku dni. Młodsze dzieci gubią się na plażach i w innych zatłoczonych miejscach. W przypadku nastolatków najczęściej są to ucieczki z domu. Niekiedy dochodzi jednak do dramatów: nastolatkowie giną w wypadkach, toną w rzekach i jeziorach, padają ofiarą dewiantów seksualnych.

Nieprzypadkowo najwięcej zaginięć policja odnotowuje w trakcie dwóch wakacyjnych miesięcy. To wtedy nasilają się ucieczki nastolatków z domów. Główne powody od wielu lat są niezmienne: nuda i chęć przeżycia wielkiej przygody – to najczęstsze przyczyny dla których młodzi ludzie uciekają z domu podczas wakacji. Zgłoszenia o ucieczkach przyjmowane są w komisariatach niemal codziennie, a wiek uciekinierów drastycznie się obniża. Letnie wakacje sprzyjają ucieczkom z domu także dlatego, że nie ma problemu z noclegiem – można spać nawet pod gołym niebem.

RODO- profesjonalne szkolenia i audyty bezpieczeństwa

 

Zawodowo zajmujemy się ochroną danych osobowych w tym danych szczególnie wrażliwych. Nasza agencja zajmuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem osób fizycznych i firm.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, nasi specjaliści z zakresu ochrony danych osobowych, przygotowali dla Państwa szkolenia z zakresu wdrożeń systemów RODO.

Dzięki szkoleniu, które uwzględnia unijną reformę prawa ochrony danych osobowych (RODO) i projekty nowych przepisów krajowych, Państwa firma bezproblemowo wejdzie w nową erę ochrony prywatności w biznesie.

Agencja Detektywistyczna w walce z wyłudzeniami podatku VAT

 

Nawiązałem współpracę z nieznanym mi dotąd przedsiębiorcą – czy mam się bać?

Pytanie jest oczywiście przewrotne, bo trudno nawiązać współpracę z już sprawdzonym kontrahentem, zawsze musi być „ten pierwszy raz” (czyt. ta pierwsza transakcja). Należałoby je sformułować w taki sposób: czy podejmując współpracę z „nowym” kontrahentem przedsiębiorca powinien przeprowadzić jego weryfikację, swojego rodzaju „czynności sprawdzające” (weryfikacyjne), aby upewnić się, że nie ma do czynienia z oszustem podatkowym? To pytanie jest aktualne w określonych „ryzykownych” branżach takich jak np. obrót paliwami płynnymi, ale może potencjalnie dotknąć wielu innych towarów (oszuści są elastyczni – np. potrafią „przerzucić się” z elektroniki na słodycze – czekoladowe jajka „niespodzianki” czy kosmetyki).

Sebastian miał 15-lat, zginął potrącony na chodniku- pomóż nam odnaleźć sprawcę

ofiara śmiertelnego potrącenia

 

Mija 7 doba od chwili wypadku, a sprawca śmiertelnego potrącenia pozostaje nadal na wolności…Do zdarzenia doszło 27 października, około godziny 22:00 w miejscowości Cegielnia Kosewo gm. Pomiechówek (Mazowieckie). Kierowca, który potrącił 15-latka, uciekł z miejsca zdarzenia. Chłopiec zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policjanci i rodzina zmarłego Sebastiana proszą o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Kocha, lubi, prześladuje... -stalking czyli uporczywe nękanie

Na dźwięk domofonu Iwona S., 28-letnia urzędniczka, zamyka oczy i bierze głęboki oddech. Wstaje wolno z kanapy, prostuje plecy i mocno stąpając po podłodze, podchodzi do domofonu. Wie, kto się odezwie po drugiej stronie. Dostawca pizzy. Wie, co mu powie: "Przykro mi, ale z mojego telefonu nikt pizzy nie zamawiał. To pewnie mój były mąż podał fałszywy adres. Pan jest siódmym dostawcą pizzy w ciągu godziny". Dopytuje o szczegóły zamówienia i zapisuje dane. Jeszcze miesiąc temu na dźwięk domofonu traciła oddech i dostawała torsji. Udawała, że nie ma jej w domu.

Gdy Twój partner Cię zdradza- 5 niepokojących sygnałów

Podejrzewasz, że Twój ukochany może nie być Ci wierny? Istnieje kilka charakterystycznych zachowań, które mogą na to wskazywać. Przedstawiamy pięć charakterystycznych sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że Twój partner Cię zdradza. Co powinno wzmóc Twoją czujność, na co i na jakie zachowania powinnaś zwrócić szczególną uwagę?

Gdy druga strona nie pozwala odejść...Stalking?

uporczywe nękanie

 

Co dzieli zakochanego desperata próbującego odzyskać dziewczynę wszelkimi dostępnymi środkami (patrz komedie romantyczne) od niebezpiecznej gry, jaką prowadzi stalker? W pierwszym przypadku ważny jest obiekt, czyli on/ona i utracona wspólna przyszłość. W drugim prześladowca i jego potrzeba dominacji. Podczas gdy osoba zakochana stara się nie naruszać komfortu drugiej strony, stalker nie uznaje żadnych granic. Co jest podłożem stalkingu? Jak skutecznie się bronić? 

Podsłuchy, lokalizatory GPS, oprogramowanie szpiegowskie- zrobią wszystko, aby pozyskać informacje o konkurencji

wykradanie danych

Sprawdzimy czy nie masz zainstalowanego oprogramowania szpiegowskiego, wykryjemy podsłuch i lokalizator w samochodzie. Zabezpieczmy Twoje urządzenia przed niepowołanym dostępem osób trzecich. Odzyskamy utracone dane z komputera lub innych urządzeń.  „Prześwietlimy” Twoich pracowników i kontrahentów- warto wiedzieć z kim podejmujemy współpracę.

Kradzież firmowych dokumentów, nielegalne kopiowanie danych bądź przekazywanie poufnych informacji i umów konkurencji za pomocą komputera to tylko niektóre z praktyk, jakich coraz częściej dopuszczają się nieuczciwi pracownicy tysięcy krajowych i międzynarodowych firm. Niestety także w Polsce nieuczciwe działania byłych lub obecnych pracowników wykorzystujących firmowe komputery bądź inne urządzenia elektroniczne zdarzają się coraz częściej. Jak więc ochronić naszą firmę przed poważnymi stratami finansowymi, jakie generują przestępcy komputerowi? Z pomocą może przyjść Agencja Detektywistyczna, która przeprowadzi szczegółowy Audyt Bezpieczeństwa i pomoże rozpoznać i zneutralizować zagrożenie.

Wielkanoc- czas wybaczania. Czy można wybaczyć zdradę?

Dla jednych oznacza ona definitywny koniec związku, dla drugich to jedynie chwila słabości, która może zdarzyć się każdemu. Zdrada, bo to o niej mowa, jest ciężką próbą dla trwałości uczucia łączącego kobietę i mężczyznę. Czy możliwe jest wybaczenie niewierności partnera?

Co czuje zdradzany partner

Złość, rozczarowanie, żal, wściekłość – to zdaje się naturalne i w pełni zrozumiałe reakcje osoby, która dowiedziała się o zdradzie partnera. Nic tak nie boli jak cios w plecy zadany przez wydawałoby się najbliższą osobę. Fundamentem każdego związku jest zawsze zaufanie i gdy zawiedziemy drugą osobę musimy się liczyć z jej odrzuceniem.

Zdrada zapisana w genach- mamy na to dowody

detektyw Bielsko Biała

 

Z nudów, z ciekawości, z chęci sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności. To najczęstsze powody zdrady, które wymienia autorka książki „Dlaczego zdradzamy. Światowy atlas niewierności”. Autorka bestseleru, amerykańska dziennikarka mieszkająca w Paryżu, rozmawiała z dziesiątkami osób z różnych kontynentów, próbując zrozumieć, co pcha nas w objęcia tej drugiej lub tego drugiego. Okazuje się, że „mężczyźni zawyżają liczbę swoich podbojów, a kobiety zaniżają, bo zarówno oni, jak i one dostosowują się do stereotypów płci”. Druckerman uważa, że trudno dokładnie określić, jak częstym zjawiskiem jest „związek równoległy” – jak lubi nazywać zdradę – i co do niego skłania.

Bardziej precyzyjni są natomiast genetycy i neurobiolodzy. Oni już wiedzą, które geny odpowiadają za niewierność i jak pod ich wpływem zmienia się mózg.

Na wiosnę rozkwitają... uczucia

wiosna_zdrada_detektyw

 

Wiosna- wiosna, ach to Ty. Dookoła widać nie tylko pierwsze rozkwitające pąki, ale i zakochane pary. Zakładamy ubrania, które więcej odkrywają niż zakrywają. Powiew wiosny odczuwamy również w naszej agencji, odnotowując znaczny wzrost zleceń-  głównie tych dotyczących podejrzeń zdrady. Co sprawia, że wiosną budzą się nasze uczucia, które nie zawsze przelewamy na swoich partnerów?

Według badań to właśnie wiosna jest porą roku, kiedy następuje wzrost sprzedaży prezerwatyw. Dobrze o tym wiedzą producenci tych „gumowych ubranek”. Miłość wisi w powietrzu. Czas naładować akumulatory  słońcem i … miłością. Wiosna to najlepszy okres na zakochanie się czy też odświeżenie waszego uczucia. Nie wszyscy partnerzy, przelewają jednak swoje uczucie na osoby z którymi pozostają w związku. Co powoduje w organizmie taki stan?

Przestępstwa internetowe. Jak się bronić? Jak postępować będąc pokrzywdzonym

cyber

 

Globalna sieć komputerowa – Internet stał się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Wykorzystywany jest w pracy, do nauki, wymiany informacji lub jako forma relaksu, czy zabawy. Niestety z Internetu korzystają również osoby, które wykorzystują go do popełniania przestępstw. Za pośrednictwem Internetu, tak jak i w  świecie rzeczywistym, popełniana jest cała gama różnego rodzaju przestępstw, jednak użytkownicy Internetu nie zawsze zdają sobie z tego sprawę jak łatwo można stać się ofiarą cyberprzestępczości.

Walentynki. Prezent, prezentowi nie równy- co dostanie żona, a co kochanka?

walentynki_zdrada

 

Przed nami walentynkowy kicz- handlowcy i restauratorzy już podliczają zyski i obklejają się gadżetami w kształcie serduszek- a ci, którzy obchodzą Walentynki z własnej woli lub sterroryzowani oczekiwaniami bezinteresownej płci pięknej planują swój walentynkowy budżet.

Okazuje się, że na cukierkowe święto miłości wciąż wydajemy grube tysiące - szczególnie ci, którzy żyją podwójnym życiem, być może wciąż szukając "przyszłej byłej żony". Jednak prezent, prezentowi nierówny - co dostanie żona, a co kochanka?

Grzegorz Zgrzebnicki- morderca poszukiwany Europejskim Listem Gończym

 

Ponad pół roku temu w jednym z mieszkań przy ul. Mikulicza w Świebodzicach (woj. dolnośląskie) znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. 23-latek zginął od kilkudziesięciu ciosów nożem. Na podstawie zebranych dowodów ustalono, że mordercą może być właściciel mieszkania, Grzegorz Zgrzebnicki. Potwierdzeniem wydaje się być fakt, że 29-latek cały czas się ukrywa. Policja podejrzewa, że może próbować zmieniać swój wygląd.

Detektyw nie tylko na zdrady. Przedsiębiorcy coraz częściej korzystaj z usług agencji

 

Jeszcze kilka lat temu głównymi klientami agencji detektywistycznych byli zdradzani mężowie i podejrzliwe żony. Jednak coraz częściej o pomoc detektywów proszą przedsiębiorcy. Chcą sprawdzać pracowników, kontrahentów- czasami zweryfikować zwolnienie L4. Siedzibę, magazyn czy komputer można zabezpieczyć przed kradzieżą. Najsłabszym ogniwem w firmie, jeśli idzie o bezpieczeństwo, zawsze jest człowiek.  Co pada łupem firmowych złodziei? Okazuje się, że wcale nie pieniądze. Nieuczciwi pracownicy najczęściej kradną bazy danych klientów, technologie i informacje o cenach.

Detektyw